Traktory YANMAR

 

Malé traktory Yanmar konečne zavítali aj na slovenský trh. Kvalitné kompaktné stroje japonskej výroby patria medzi to najlepšie v tomto segmente a to predovšetkým vďaka svojej univerzálnosti, všestrannosti a spoľahlivosti. Úplne zaslúžene tak táto renomovaná značka v tomto roku rozvírila stojaté vody v kategórii komunálnych a záhradníckych traktorov. Osobne si môžete tieto stroje vyskúšať pri práci u predajcu Modern Garden v areáli záhradného centra v Behynciach (15 km od Piešťan, medzi obcami Radošina a Veľké Ripňany).

 

Tieto stroje, vhodné predovšetkým do komunálnej sféry na údržbu zelene a komunikácií, sa vyrábajú v Japonsku, takže je zaručená ich vysoká kvalita. Niet preto div, že sa už za pár mesiacov ich predaja dostalo k prvým majiteľom v Čechách a na Slovensku takmer tridsať traktorov značky Yanmar. 
 

Úsporné motory, komfortné kabíny

Záujemcovia o tieto japonské traktory majú k dispozícii na výber z dvoch modelových radov GK a EF200, homologovaných pre európsky trh, ktoré predstavujú to najlepšie z portfólia spoločnosti Yanmar. K ich najväčším prednostiam patria úsporné trojvalcové motory Yanmar s priamym vstrekovaním, ktoré využívajú aj konkurenčné značky. Ide o jedny z najúspornejších motorov na trhu s vysokým točivým momentom na spodnej hranici otáčok. Podľa slov predajcu, a doterajší záujem mu dáva za pravdu, traktory Yanmar sú nositeľom vysokej kvality za prijateľnú cenu.

Traktory Yanmar sa k nám dovážali so zadným či stredovým ochranným rámom, kabínu bolo možné dodať iba k modelom EF 200H s hydrostatickou prevodovkou. Na základe želania zákazníkov, ktorí požadovali kabínu aj pri menších modeloch GK, či pri traktoroch s mechanickou prevodovkou EF 200M, alebo ktorí napríklad pracujú v zime pri údržbe chodníkov, dovozca pristúpil ku kompletizácii traktorov s kabínou aj pri ostatných modeloch.

Dodávateľom kabín sa stal renomovaný výrobca, ktorý patrí k najväčším výrobcom kabín pre malé traktory v Európe, každý mesiac ich vyprodukuje takmer päťsto. Tieto kabíny spĺňajú najvyšší štandard, sú vybavené kúrením, svetlami, až ôsmimi vetracími otvormi a k dispozícii je aj klimatizácia, majú výklopné predné i zadné okno, stierače vzadu i vpredu, ostrekovače, otvárajú sa oboje dvere. V súčasnosti prebieha homologizácia kabíny pre cestnú premávku.

 

Traktory radu GK

Traktory Yanmar GK s výkonom dieselového motora 16 až 20 koní sú malé, ale výkonné. Používatelia u nich ocenia zadný vývodový hriadeľ, trojbodový záves prvej kategórie a jeden okruh vonkajšej hydrauliky.

Vzhľadom k svojej veľkosti sú vhodné predovšetkým do menších obcí pre komunálne práce alebo do športových klubov, či väčších súkromných záhrad. Nové motory sú vybavené systémom priameho vstrekovania. Poskytujú viac výkonu pri výrazne nižšej spotrebe paliva, čo má vplyv na maximálnu efektivitu a zároveň šetrnosť k životnému prostrediu.

Sila motora je prenášaná na kolesá veľmi účinnou prevodovkou. Vďaka dokonalému rozloženiu hmotnosti je táto sila efektívne prenesená i na podložku. Traktory GK sú vybavené trojbodovým závesom s maximálnou zdvíhacou kapacitou 550 kg. Tým sa z nich stávajú veľmi efektívne a výkonné stroje, pritom sú tiché a pokojné. K bohatej štandardnej výbave patrí posilňovač riadenia, radič smeru jazdy pod volantom (reverzačná páka), pohon všetkých kolies, silné pracovné svetlá a jednodielny kryt motora pre lepší prístup.

 

Silnejší rad EF

Dva rady EF200 s hydrostatickou alebo mechanickou prevodovkou ponúkajú hneď niekoľko modelov. Celkom je k dispozícii šesť typov s výkonom od 27 do 35 koní, s vývodovým hriadeľom, trojbodovým závesom, dvoma vonkajšími okruhmi hydrauliky a s hydraulickým riadením. Ide o všestranné profesionálne stroje s bohatou výbavou a maximálnym komfortom.

Traktory modelového radu EF 200M s mechanickou prevodovkou sú určené pre práce, kde sa používa zadný vývodový hriadeľ a kde je potrebná veľká ťažná sila. Sú vybavené novým TNV dieselovým motorom s priamym vstrekovaním, ktorý vyniká nielen vysokým výkonom, ale i perfektnou účinnosťou spaľovania. Vďaka tomuto silnému motoru poskytujú viac výkonu pri výrazne nižšej spotrebe a minimálnych emisných hodnotách. Traktory EF 233M majú štandardne prevodovku s 12 prevodovými stupňami vpred i vzad. Samozrejmosťou sú plazivé prevody, ktoré umožňujú použiť traktor pre práce vyžadujúce veľmi pomalú rýchlosť. K zmene smeru jazdy je u traktorov EF 200M potrebná iba jedna páka. Synchronizácia reverzácie umožňuje hladké zaradenie zvoleného smeru jazdy.

Špičkové traktory Yanmar EF 200H s hydrostatickou prevodovkou vynikajú nielen silou, ale i výborným komfortom a rýchlosťou až 30 km/h. Sú ľahké a kompaktné, ale vďaka dokonalému rozloženiu hmotnosti aj veľmi stabilné aj pri pripojení rôznych prídavných zariadení. Vysoká maximálna rýchlosť umožňuje jednoduchý a rýchly presun z jedného miesta na druhé.

 

Veľký výber závesnej techniky

V ponuke predajcu traktorov Yanmar je aj kompletné doplnkové príslušenstvo. Ide predovšetkým o zametacie kefy, snehové pluhy, snehové frézy a rôzne stroje na ošetrenie trávnikov. Toto príslušenstvo sa vyrába v Holandsku, kde má aj sídlo európske centrum firmy Yanmar.

Uvedený sortiment rozširujú aj závesné zariadenia značiek Del Morino a Morgnieux. Produkty oboch výrobcov sú známe precíznym spracovaním a vynikajúcou kvalitou. Preto sa oficiálne odporúčajú ako štandardné príslušenstvo k traktorom Yanmar po celej Európe. Samozrejme sa dajú agregovať aj s malými traktormi iných značiek. Del Morino je tradičný taliansky výrobca kvalitnej poľnohospodárskej techniky s históriou už od roku 1875. V súčasnosti firma dodáva kvalitnú a preverenú poľnohospodársku a záhradnú techniku do celého sveta. V oblasti komunálnej techniky firma dodáva snehové radlice, sypače, prepravné boxy a podkopy pre upevnenie na trojbodový záves traktora. Väčšina produktov je určená pre traktory s výkonom od 12 do 100 koní. Morgnieux je francúzsky výrobca traktorového príslušenstva pre komunálnu sféru. Všetku techniku vyrába výhradne vo Francúzsku z vysoko kvalitných materiálov, a to už od roku 1923. Zaoberá sa predovšetkým výrobou strojov pre tvorbu a údržbu zelene, teda mulčovačov, rotačných kosačiek, rotavátorov. Z komunálnej techniky ide o snehové radlice, sypače a prepravné boxy – predovšetkým pre kompaktné a subkompaktné traktory.

Cenník traktorov a príslušenstva vám zašleme na vyžiadanie - Tel.: 0908/761 214, E-mail: martin@galik.sk.

Stiahnuť katalóg

Zavrieť
float-banner