Neviditeľný obrubník

19. august 2013

Neviditeľné obrubníky a plastové klince sú vyrobené z polypropylénu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a ľahký, čo uľahčuje akúkoľvek manipuláciu. Neviditeľný obrubník je vyrábaný v štyroch rôznych výškach (4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm). Najpredávanejším, cenovo výhodným a najuniverzálnejším je obrubník s výškou 6 cm.  Viac >>

Neviditeľné obrubníky a plastové klince sú vyrobené z polypropylénu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a ľahký, čo uľahčuje akúkoľvek manipuláciu. Neviditeľný obrubník je vyrábaný v štyroch rôznych výškach (4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm). Najpredávanejším, cenovo výhodným a najuniverzálnejším je obrubník s výškou 6 cm. Dĺžka obrubníka je jeden meter. Neviditeľný obrubník 60 je konštruovaný tak, že je doň možné uložiť jednoduchú záhradnú elektroinštaláciu, prípadne vodoinštaláciu.

Hlavné výhody Neviditeľného obrubníka:

- jednoduchá, rýchla, lacná a čistá montáž obrubníkov,
- jednoduché kotvenie obrubníka, ktoré se vykonáva pomocou klincov,
- pevné spojenie obrubníkov zámkom vytvára kompaktný nekonečný pás bez medzier,
- obrubníky sú po inštalácii takmer NEVIDITEĽNÉ,
- plná funkčnosť a estetický vzhľad ihneď po inštalácii,
- minimálne náklady na dopravu a inštaláciu,
- maximálna odolnosť a spoľahlivosť,
- dlhodobá trvanlivosť,
- použitie obrubníkov v záhrade nenaruší jej ráz,
- jednoducho tvarovateľný,
- obrubník je možno ľubovolne ohýbať do oblúkov, je možné tvarovať vnútorné i vonkajšie oblúky,
- možnosť rôznych tvarov chodníkov, ciest a ohraničení plôch,
- použitie pre všetky druhy povrchov,
- možnosť použitia na rozdelenie rôznych povrchov v záhrade (napr. trávnik -- záhon),
- možnosť uloženia záhradnej elektroinštalácie alebo vodoinštalácie do obrubníka,
- bezproblémové kosenie trávnikov až k okraju oddelenej plochy,
- v prípade potreby možnosť jednoduchej demontáže a opätovného použitia v ľubovoľnom novom tvare

Montáž neviditelného obrubníku krok za krokem (fotonávod)

 

1. Připravíme si potřebný materiál - obrubníky a kotvící hřeby a nářadí - rýč, motyku, kleště (nebo větší nůžky), kladívko.


2. Pokud budeme vytvářet oblouky, obrubníky na rubové straně nastříháme, vždy ve středu každého pole. Tím je umožněno snadné a pravidelné tvarování obrubníků do „vnějších“ i „vnitřních“ oblouků.3. Spojování obrubníků se provádí pomocí připravených zámků. Obrubníky po spojení vytvářejí kompaktní pás bez mezer.4. Požadovaný tvar si vytyčíme pomocí obrubníků, které lehce přichytíme pomocí kotvících hřebů. Můžeme si vyzkoušet i několik tvarů a vybrat ten, který se nám líbí nejvíce. Pro účely vytyčení uložíme obrubníky „opačně“ (tedy tak, abychom je mohli snadno obrývat).5. Rýčem opatrně obryjeme celou délku obrubníků minimálně do patřičné hloubky (tj. 45 nebo 60 mm podle typu obrubníků). Terén odstraníme v šířce asi 10 cm a drny uložíme pro pozdější použití.6. Podklad pečlivě srovnáme pro uložení obrubníků v patřičné výšce (tak aby horní hrana obrubníků byla po uložení ve výšce terénu).7. Obrubníky, které dosud vytyčovaly tvar, uvolníme a opatrně přemístíme do odkopané části terénu tak, aby rovná strana neviditelného obrubníku byla ve směru k výplni chodníku (např. dlažby nebo štěrku) nebo záhonku. Zvýšenou pozornost přitom věnujeme především oblasti zámků, ve kterých může neopatrnou manipulací dojít k nevratnému poškození odlomením.8. Uložené obrubníky zakotvíme do terénu pomocí plastových (měkký terén) případně ocelových (velmi tvrdý, kamenitý terén) hřebů. Hřeby rozmisťujeme podle potřeby, zpravidla stačí 3 kusy na 1 metr délky. Plastové hřeby umisťujeme do větších děr, ocelové hřeby do děr menších.9. Uložené obrubníky zasypeme z vnější strany potřebným materiálem, v případě travnatého pozemku uložíme zpět drny, přišlápneme je a po skončení práce prolejeme řádně vodou.10. Upravený prostor je ihned plně technicky a esteticky funkční.

pozn.: V případě, že instalujeme chodník z dlažby, doporučujeme provést instalaci obrubníků nejdříve z jedné strany chodníku a po uložení dlažby teprve ohraničit obrubníky z druhé strany.

Zdroj: www.neviditelnyobrubnik.cz

Téma dňa

Agrolesníctvo a staré odrody ovocných drevín

Agrolesnícke systémy ako významný inovačný trend v poľnohospodárstve a ich využitie proi záchrane starých odrôd ovocných drevín.

Génová banka v Piešťanoch

Rozhovor s Ing. Pavlom Hauptvogelom, PhD., riaditeľom NPPC-VÚRV, o činnosti Génovej banky SR

Ovocinárstvo na Slovensku

Rozhovor s prezidentom Ovocinárskej únie SR Ing. Mariánom Vargom


inzercia

 

Kategória: Predstavujeme
Počet videí: 26

SAATBAU Slovensko

Predstavenie spoločnosti SAATBAU Sovensko. Členmi a vlastníkmi firmy SAATBAULINZ je približne 3000 rakúskych poľnohospodárov. Väčšina z nich sú producenti osiva.

Emil Macho na konferencii Agroprogress 2017

Na Konferencii Agroprogress 2017 vystúpil aj generálny riaditeľ spoločnosti Agropodnik a.s. Trnava Bc. Emil Macho.

Deň poľa RWA Slovakia spol. s r.o. 2017

Deň poľa RWA Slovakia spol. s r.o. sa v roku 2017 uskutočnil v Borovciach pri Piešťanoch.

Agrosalón 2017

Videozostrih z odborného poľnohospodárskeho podujatia Agrosalón 2017

Predstavenie noviniek postrekobvačov Horsch Leeb

Theodor Leeb predstavil v Nitre novinky v sortimente ťahaných a samochodných postrekovačov radu HORSC Leeb

Michael Hrorsch v Nitre

Pri príležitosti 20. výročia pôsobenia firmy Horsch na slovenskom trhu predniesol Michael Horsch prednášku o budúcnosti európskeho poľnohospodárstva

Ochchrana zemiakov

Novinky pre ochranu zemiakov Banjo forte od spoločnosti ADAMA

Adexar Plus

Adexar® Plus – sila, na ktorú sa môžem spoľahnúť. Inovatívny fungicíd spoločnosti BASF – ochrana so systémovým účinkom do všetkých obilnín proti chorobám listov a klasov s účinnou látkou Xemium®.

Lemken - Systém ContourTrack

Systém ContourTrack - patentované automatické kopírovanie radličkového kypriča KARAT 9 KA a KUA.

Zber sena na jeden prejazd

Agregácia strojov Fendt 936 Vario Black Beauty a De Buck

Drvič Pirba s pravouhlou prevodovkou

Drvič Pirba s pravouhlou prevodovkou a možnosťou pripojenia vlečky do spodného závesu traktora.

Drvič konárov Pirana

Drvič má samočinné podávanie a jeho hodinový výkon je 2 m3. Spoľahlivo drví materiál do priemeru 70 mm. Pri pripojení za traktor výrobca odporúča traktor s výkonom od 10kW (pripojiteľné za traktor i malotraktor).

Traktory Yanmar

Kvalitné kompaktné stroje japonskej výroby patria medzi to najlepšie v tomto segmente a to predovšetkým vďaka svojej univerzálnosti, všestrannosti a spoľahlivosti.

BAUER

Spoločnosť BAUER irrigation s.r.o. pôsobí na Slovensku od roku 1995. Vznik spoločnosti BAUER sa datuje do roku 1930.

Neviditeľný obrubník

Neviditeľné obrubníky a plastové klince sú vyrobené z polypropylénu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a ľahký, čo uľahčuje akúkoľvek manipuláciu. Neviditeľný obrubník je vyrábaný v štyroch rôznych výškach (4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm). Najpredávanejším, cenovo výhodným a najuniverzálnejším je obrubník s výškou 6 cm.

Meteorologické prístroje a systémy

Spoločnosť MCR Technology s.r.o. ponúka zariadenia pre meteorológiu: meteorologické stanice, anemometre, barometre, vlhkomery, teplomery, zrážkomery, chlorofylmetre, veterné rukávy, prístroje na meranie pH pôdy, dusičnonov, radiácie a kvality ovzdušia, detektory bleskov.

BISO a FARMSYSTEMS

Predstavenie spoločností BISO SCHRATTENECKER, FARMSYSTEMS a ich produktov počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Tieto spoločnosti ponúkajú stroje značiek NEW HOLLAND a KRONE.

MOREAU AGRI s novinkou pre sejbu

Firma MOREAU AGRI predstavila na Agrosalóne v Nitre novinku pre sejbu kukurice od výrobcu MONOSEM. Spôsob sejby kukurice do dvoj-riadkov (Twin-Row) nie je v našich podmienkach veľmi známy.

JCB trac-technik na Agrosalóne 2013

Ing. Otto Jirka predstavuje spoločnosť JCB trac-technik a jej sortiment počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

VOGEL & NOOT - Agrosalón 2013

Dipl.-Ing. Milan Rác, riaditeľ spoločnosti SEED SOLUTIONS s.r.o., prezentuje spoločnosť VOGEL & NOOT a jej produkty počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

John Deere

Prezentačné video traktorov značky John Deere, modelový rad 7R.

AGROSALÓN 2013

AGROSALÓN 2013 pod osobnou záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ľubomíra Jahnátka

Obracače CLAAS VOLTO

Našim cílem je omezit vysušení na minimum a zjistit kvalitní píci. Řada obracečů CLAAS Volto nabízí moderní technologie s vhodným výkonem, kvalitu a komfort obsluhy.

Obracače HIT T

Tažené obraceče HIT T kloubí vysokou výkonnost s inteligentní konstrukcí. Oba obraceče s rafinovanou kinematikou zdvihu rotorů garantují snadné přestavení do pracovní polohy. Stroj je charakteristický i novou konstrukcí rotorů.

Agrokomplex 2012

39. medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky 23.- 26.8. 2012

Yanmar - japonská kvalita

Japonské kompaktné traktory YANMAR pre záhradu a komunál už aj na Slovensku! Navštívte predajcu: Modern Garden v Behynciach (Veľké Ripňany, okr. Topoľčany)

<<  z  >>


inzercia

Predstavujeme

SAATBAU Slovensko

Predstavenie spoločnosti SAATBAU Sovensko. Členmi a vlastníkmi firmy SAATBAULINZ je približne 3000 rakúskych poľnohospodárov. Väčšina z nich sú producenti osiva.

Emil Macho na konferencii Agroprogress 2017

Na Konferencii Agroprogress 2017 vystúpil aj generálny riaditeľ spoločnosti Agropodnik a.s. Trnava Bc. Emil Macho.

Deň poľa RWA Slovakia spol. s r.o. 2017

Deň poľa RWA Slovakia spol. s r.o. sa v roku 2017 uskutočnil v Borovciach pri Piešťanoch.

Agrosalón 2017

Videozostrih z odborného poľnohospodárskeho podujatia Agrosalón 2017

Predstavenie noviniek postrekobvačov Horsch Leeb

Theodor Leeb predstavil v Nitre novinky v sortimente ťahaných a samochodných postrekovačov radu HORSC Leeb

Michael Hrorsch v Nitre

Pri príležitosti 20. výročia pôsobenia firmy Horsch na slovenskom trhu predniesol Michael Horsch prednášku o budúcnosti európskeho poľnohospodárstva

Ochchrana zemiakov

Novinky pre ochranu zemiakov Banjo forte od spoločnosti ADAMA

Adexar Plus

Adexar® Plus – sila, na ktorú sa môžem spoľahnúť. Inovatívny fungicíd spoločnosti BASF – ochrana so systémovým účinkom do všetkých obilnín proti chorobám listov a klasov s účinnou látkou Xemium®.

Lemken - Systém ContourTrack

Systém ContourTrack - patentované automatické kopírovanie radličkového kypriča KARAT 9 KA a KUA.

Zber sena na jeden prejazd

Agregácia strojov Fendt 936 Vario Black Beauty a De Buck

Drvič Pirba s pravouhlou prevodovkou

Drvič Pirba s pravouhlou prevodovkou a možnosťou pripojenia vlečky do spodného závesu traktora.

Drvič konárov Pirana

Drvič má samočinné podávanie a jeho hodinový výkon je 2 m3. Spoľahlivo drví materiál do priemeru 70 mm. Pri pripojení za traktor výrobca odporúča traktor s výkonom od 10kW (pripojiteľné za traktor i malotraktor).

banner banner banner banner banner