Traktory Yanmar

17. marec 2014

Kvalitné kompaktné stroje japonskej výroby patria medzi to najlepšie v tomto segmente a to predovšetkým vďaka svojej univerzálnosti, všestrannosti a spoľahlivosti.  Viac >>

Tieto stroje, vhodné predovšetkým do záhradníckej výroby, komunálnej sféry na údržbu zelene a komunikácií, prípadne na menšie poľné práce, sa vyrábajú v Japonsku, takže je zaručená ich vysoká kvalita. Niet preto div, že si nachádzajú obľubu aj u slovenských zákazníkov. My sme sa na tieto, už na prvý pohľad pekné stroje, zašli pozrieť k slovenskému predajcovi, spoločnosti A-lift, s.r.o.

 

Úsporné motory, komfortné kabíny

 

Záujemcovia o tieto japonské traktory majú k dispozícii na výber z dvoch modelových radov GK a EF200, homologovaných pre európsky trh, ktoré predstavujú to najlepšie z portfólia spoločnosti Yanmar. K ich najväčším prednostiam patria úsporné trojvalcové motory Yanmar s priamym vstrekovaním, ktoré využívajú aj konkurenčné značky. Ide o jedny z najúspornejších motorov na trhu s vysokým točivým momentom na spodnej hranici otáčok. Podľa slov predajcu, a doterajší záujem mu dáva za pravdu, traktory Yanmar sú nositeľom vysokej kvality za prijateľnú cenu.

 

Traktory Yanmar sa k nám dovážali so zadným či stredovým ochranným rámom, kabínu bolo možné dodať iba k modelom EF 200H s hydrostatickou prevodovkou. Na základe želania zákazníkov, ktorí požadovali kabínu aj pri menších modeloch GK, či pri traktoroch s mechanickou prevodovkou EF 200M, alebo ktorí napríklad pracujú v zime pri údržbe chodníkov, dovozca pristúpil ku kompletizácii traktorov s kabínou aj pri ostatných modeloch.

 

Dodávateľom kabín sa stal renomovaný výrobca, ktorý patrí k najväčším výrobcom kabín pre malé traktory v Európe, každý mesiac ich vyprodukuje takmer päťsto. Tieto kabíny spĺňajú najvyšší štandard, sú vybavené kúrením, svetlami, až ôsmimi vetracími otvormi a k dispozícii je aj klimatizácia, majú výklopné predné i zadné okno, stierače vzadu i vpredu, ostrekovače, otvárajú sa oboje dvere. Kabíny sú homologizované pre cestnú premávku.

 

Traktory radu GK

 

Traktory Yanmar GK s výkonom dieselového motora 16 až 20 koní sú malé, ale výkonné. Používatelia u nich ocenia zadný vývodový hriadeľ, trojbodový záves prvej kategórie a jeden okruh vonkajšej hydrauliky.

 

Vzhľadom k svojej veľkosti sú vhodné predovšetkým do menších obcí pre komunálne práce alebo do športových klubov, či väčších súkromných záhrad, či na menšie polia. Nové motory sú vybavené systémom priameho vstrekovania. Poskytujú viac výkonu pri výrazne nižšej spotrebe paliva, čo má vplyv na maximálnu efektivitu a zároveň šetrnosť k životnému prostrediu.

 

Sila motora je prenášaná na kolesá veľmi účinnou prevodovkou. Vďaka dokonalému rozloženiu hmotnosti je táto sila efektívne prenesená i na podložku. Traktory GK sú vybavené trojbodovým závesom s maximálnou zdvíhacou kapacitou 550 kg. Tým sa z nich stávajú veľmi efektívne a výkonné stroje, pritom sú tiché a pokojné. K bohatej štandardnej výbave patrí posilňovač riadenia, radič smeru jazdy pod volantom (reverzačná páka), pohon všetkých kolies, silné pracovné svetlá a jednodielny kryt motora pre lepší prístup.

 

Silnejší rad EF

 

Dva rady EF200 s hydrostatickou alebo mechanickou prevodovkou ponúkajú hneď niekoľko modelov. Celkom je k dispozícii šesť typov s výkonom od 27 do 35 koní, s vývodovým hriadeľom, trojbodovým závesom, dvoma vonkajšími okruhmi hydrauliky a s hydraulickým riadením. Ide o všestranné profesionálne stroje s bohatou výbavou a maximálnym komfortom.

 

Traktory modelového radu EF 200M s mechanickou prevodovkou sú určené pre práce, kde sa používa zadný vývodový hriadeľ a kde je potrebná veľká ťažná sila. Sú vybavené novým TNV dieselovým motorom s priamym vstrekovaním, ktorý vyniká nielen vysokým výkonom, ale i perfektnou účinnosťou spaľovania. Vďaka tomuto silnému motoru poskytujú viac výkonu pri výrazne nižšej spotrebe a minimálnych emisných hodnotách. Traktory EF 233M majú štandardne prevodovku s 12 prevodovými stupňami vpred i vzad. Samozrejmosťou sú plazivé prevody, ktoré umožňujú použiť traktor pre práce vyžadujúce veľmi pomalú rýchlosť. K zmene smeru jazdy je u traktorov EF 200M potrebná iba jedna páka. Synchronizácia reverzácie umožňuje hladké zaradenie zvoleného smeru jazdy.

 

Špičkové traktory Yanmar EF 200H s hydrostatickou prevodovkou vynikajú nielen silou, ale i výborným komfortom a rýchlosťou až 30 km/h. Sú ľahké a kompaktné, ale vďaka dokonalému rozloženiu hmotnosti aj veľmi stabilné aj pri pripojení rôznych prídavných zariadení. Vysoká maximálna rýchlosť umožňuje jednoduchý a rýchly presun z jedného miesta na druhé.

Veľký výber závesnej techniky

 

V ponuke predajcu traktorov Yanmar je aj kompletné doplnkové príslušenstvo. Ide predovšetkým o zametacie kefy, snehové pluhy, snehové frézy a rôzne stroje na ošetrenie trávnikov. Toto príslušenstvo sa vyrába v Holandsku, kde má aj sídlo európske centrum firmy Yanmar.

 

Uvedený sortiment rozširujú aj závesné zariadenia značiek Del Morino a Morgnieux. Produkty oboch výrobcov sú známe precíznym spracovaním a vynikajúcou kvalitou. Preto sa oficiálne odporúčajú ako štandardné príslušenstvo k traktorom Yanmar po celej Európe. Samozrejme sa dajú agregovať aj s malými traktormi iných značiek. Del Morino je tradičný taliansky výrobca kvalitnej poľnohospodárskej techniky s históriou už od roku 1875. V súčasnosti firma dodáva kvalitnú a preverenú poľnohospodársku a záhradnú techniku do celého sveta. V oblasti komunálnej techniky firma dodáva snehové radlice, sypače, prepravné boxy a podkopy pre upevnenie na trojbodový záves traktora. Väčšina produktov je určená pre traktory s výkonom od 12 do 100 koní. Morgnieux je francúzsky výrobca traktorového príslušenstva pre komunálnu sféru. Všetku techniku vyrába výhradne vo Francúzsku z vysoko kvalitných materiálov, a to už od roku 1923. Zaoberá sa predovšetkým výrobou strojov pre tvorbu a údržbu zelene, teda mulčovačov, rotačných kosačiek, rotavátorov. Z komunálnej techniky ide o snehové radlice, sypače a prepravné boxy – predovšetkým pre kompaktné a subkompaktné traktory.

Téma dňa

Gabe Brown: poľnohospodárstvo budúcnosti

Svetovo uznávaný Gabe Brown, propagátor a poľnohospodár, radí vo svojej rednáške ako začať s regeneratívnym poľnohospodárstvom.

Rozhovor s Róbertom Dohálom

Skúsenosti Róberta Dohála s regeneratívnym poľnohospodárstvom v PD Krakovany.

Regeneratívna pastva dobytka

Regeneratívne poľnohospodárstvo na farme Wenzela Lobkowicza, chovateľa a majiteľa panstva v Draheniciach na Příbramsku


inzercia

 

Kategória: Predstavujeme
Počet videí: 27

Agrolesnícke systémy

Agrolesnícke systémy, ktoré sú súčasťou regeneratívneho poľnohospodárstva zmierňujú negatívne dopady klimatickej zmeny a môžu zvýšiť a diverzifikovať produkciu poľnohospodárov

CombCut“ – stroj na odstraňovanie burín v obilninách

Kosenie burín v poraste obilnín v prípade ich nežiadúceho prerastania.

Priamy výsev kukurice

Pokusy a porovnanie klasického orebného spôsobu pestovania kukurice s bezorebným priamym výsevom do mulču z predplodiny.

Poloautomatická výsadba zeleniny do mulču

Poloautomatická výsadba zeleniny do mulču pomocou sadzeča Mulchtec Planter

Carboneg: Príbeh o pôde

Animovaný dokument o regeneratívnom poľnohospodárstve a jeho schopnosti viazať CO2 z atmosféry pod zem.

EU Green Deal: Carbon farming

Uhlíkové poľnohospodárstvo, tzv. carbon farming poskytuje nový obchodný model pre poľnohospodárov. Umožňuje odmeňovať farmárov za ich starostlivosť o prírodu.

Ministerstvo zemědělství ČR

Dokumnetárny film z produkcie Ministerstva zemědělství ČR o vytváaní biopásov.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

Receptom na ekologickejšiu krajinu sú okrem diverzifikácie aj biopásy. Dlhodobo sa im venujú v NPPC v Nitre. Poradia aj vám.

Pôda nad zlato

Dokumentárny film o stave pôdy v Českej republike a vzťahu vlastníkov k je užívaniu.

BASF Agricultural Solutions

Vytváranie biopásov pre produkčné poľnohospodárstvo, ochranu zdrojov a biodiverzitu.

Agrolesníctvo a staré odrody ovocných drevín

Agrolesnícke systémy ako významný inovačný trend v poľnohospodárstve a ich využitie proi záchrane starých odrôd ovocných drevín.

Zber sena na jeden prejazd

Agregácia strojov Fendt 936 Vario Black Beauty a De Buck

Drvič Pirba s pravouhlou prevodovkou

Drvič Pirba s pravouhlou prevodovkou a možnosťou pripojenia vlečky do spodného závesu traktora.

Drvič konárov Pirana

Drvič má samočinné podávanie a jeho hodinový výkon je 2 m3. Spoľahlivo drví materiál do priemeru 70 mm. Pri pripojení za traktor výrobca odporúča traktor s výkonom od 10kW (pripojiteľné za traktor i malotraktor).

Traktory Yanmar

Kvalitné kompaktné stroje japonskej výroby patria medzi to najlepšie v tomto segmente a to predovšetkým vďaka svojej univerzálnosti, všestrannosti a spoľahlivosti.

BAUER

Spoločnosť BAUER irrigation s.r.o. pôsobí na Slovensku od roku 1995. Vznik spoločnosti BAUER sa datuje do roku 1930.

Neviditeľný obrubník

Neviditeľné obrubníky a plastové klince sú vyrobené z polypropylénu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a ľahký, čo uľahčuje akúkoľvek manipuláciu. Neviditeľný obrubník je vyrábaný v štyroch rôznych výškach (4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm). Najpredávanejším, cenovo výhodným a najuniverzálnejším je obrubník s výškou 6 cm.

Meteorologické prístroje a systémy

Spoločnosť MCR Technology s.r.o. ponúka zariadenia pre meteorológiu: meteorologické stanice, anemometre, barometre, vlhkomery, teplomery, zrážkomery, chlorofylmetre, veterné rukávy, prístroje na meranie pH pôdy, dusičnonov, radiácie a kvality ovzdušia, detektory bleskov.

BISO a FARMSYSTEMS

Predstavenie spoločností BISO SCHRATTENECKER, FARMSYSTEMS a ich produktov počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Tieto spoločnosti ponúkajú stroje značiek NEW HOLLAND a KRONE.

MOREAU AGRI s novinkou pre sejbu

Firma MOREAU AGRI predstavila na Agrosalóne v Nitre novinku pre sejbu kukurice od výrobcu MONOSEM. Spôsob sejby kukurice do dvoj-riadkov (Twin-Row) nie je v našich podmienkach veľmi známy.

JCB trac-technik na Agrosalóne 2013

Ing. Otto Jirka predstavuje spoločnosť JCB trac-technik a jej sortiment počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

VOGEL & NOOT - Agrosalón 2013

Dipl.-Ing. Milan Rác, riaditeľ spoločnosti SEED SOLUTIONS s.r.o., prezentuje spoločnosť VOGEL & NOOT a jej produkty počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

AGROSALÓN 2013

AGROSALÓN 2013 pod osobnou záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ľubomíra Jahnátka

Obracače CLAAS VOLTO

Našim cílem je omezit vysušení na minimum a zjistit kvalitní píci. Řada obracečů CLAAS Volto nabízí moderní technologie s vhodným výkonem, kvalitu a komfort obsluhy.

Obracače HIT T

Tažené obraceče HIT T kloubí vysokou výkonnost s inteligentní konstrukcí. Oba obraceče s rafinovanou kinematikou zdvihu rotorů garantují snadné přestavení do pracovní polohy. Stroj je charakteristický i novou konstrukcí rotorů.

Agrokomplex 2012

39. medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky 23.- 26.8. 2012

Yanmar - japonská kvalita

Japonské kompaktné traktory YANMAR pre záhradu a komunál už aj na Slovensku! Navštívte predajcu: Modern Garden v Behynciach (Veľké Ripňany, okr. Topoľčany)

<<  z  >>


inzercia

Predstavujeme

Agrolesnícke systémy

Agrolesnícke systémy, ktoré sú súčasťou regeneratívneho poľnohospodárstva zmierňujú negatívne dopady klimatickej zmeny a môžu zvýšiť a diverzifikovať produkciu poľnohospodárov

CombCut“ – stroj na odstraňovanie burín v obilninách

Kosenie burín v poraste obilnín v prípade ich nežiadúceho prerastania.

Priamy výsev kukurice

Pokusy a porovnanie klasického orebného spôsobu pestovania kukurice s bezorebným priamym výsevom do mulču z predplodiny.

Poloautomatická výsadba zeleniny do mulču

Poloautomatická výsadba zeleniny do mulču pomocou sadzeča Mulchtec Planter

Carboneg: Príbeh o pôde

Animovaný dokument o regeneratívnom poľnohospodárstve a jeho schopnosti viazať CO2 z atmosféry pod zem.

EU Green Deal: Carbon farming

Uhlíkové poľnohospodárstvo, tzv. carbon farming poskytuje nový obchodný model pre poľnohospodárov. Umožňuje odmeňovať farmárov za ich starostlivosť o prírodu.

Ministerstvo zemědělství ČR

Dokumnetárny film z produkcie Ministerstva zemědělství ČR o vytváaní biopásov.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

Receptom na ekologickejšiu krajinu sú okrem diverzifikácie aj biopásy. Dlhodobo sa im venujú v NPPC v Nitre. Poradia aj vám.

Pôda nad zlato

Dokumentárny film o stave pôdy v Českej republike a vzťahu vlastníkov k je užívaniu.

BASF Agricultural Solutions

Vytváranie biopásov pre produkčné poľnohospodárstvo, ochranu zdrojov a biodiverzitu.

Agrolesníctvo a staré odrody ovocných drevín

Agrolesnícke systémy ako významný inovačný trend v poľnohospodárstve a ich využitie proi záchrane starých odrôd ovocných drevín.

Zber sena na jeden prejazd

Agregácia strojov Fendt 936 Vario Black Beauty a De Buck